Aktualności

21 latek zatrzymany za udostępnianie sygnału tv

Dzięki współpracy policjantów z Sochaczewa i KWP z/s w Radomiu udało się zatrzymać 21–latka, który nielegalnie udostępniał sygnał jednej z telewizji cyfrowych, a z przestępczego procederu uczynił stałe źródło dochodu. Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Praca policjantów Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP z/s w Radomiu, zawiadomienie o przestępstwie złożone przez jedną z telewizji cyfrowych i materiały dowodowe zebrane przez sochaczewskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję doprowadziły do zatrzymania 21–letniego mężczyzny podejrzanego o nielegalne udostępnianie sygnału telewizyjnego. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Teresin na jednym z zagranicznych serwerów założył kilka domen i za opłatą udostępniał sygnał, dzięki któremu można było obejrzeć m.in. gale bokserskie. Dochody czerpał również z reklam zamieszczanych na tych stronach.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Sochaczewa i Radomia weszli do jego mieszkania, gdzie znaleźli sprzęt, którego używał do udostępniania sygnału telewizyjnego.

Zatrzymany 21–latek został doprowadzony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Kryminalni z Radomia zablokowali nielegalnie działające domeny. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie ruchome należące do sprawcy. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Trwa dokładne ustalanie strat, jakie poniosła telewizja. Już teraz jednak wiadomo, że kwota przekroczy 100 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. więcej