Aktualności

Akcja policjantów z Radomia

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Zajmował się nim mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Na ślad sprawy natrafili funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, którzy uzyskali informację o działającym w internecie serwerze, za pośrednictwem którego były nielegalnie udostępniane uprawnienia umożliwiające odbiór kodowanych kanałów telewizji satelitarnych. Szybko ustalili, że serwer zarządzany jest przez jednego z mieszkańców powiatu ostrowskiego.

Radomscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Ostrowi Mazowieckiej przeszukali mieszkanie w jednej z miejscowości w powiecie ostrowskim. Ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie zbudowaną sieć sharingową, sprzęt komputerowy, tunery telewizyjne, karty chipowe telewizji cyfrowych oraz czytniki służące do ich odczytu.

Zabezpieczone urządzenia zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Sprawca naruszył przepisy Ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, za co grozi do 3 lat więzienia.