Aktualności

Aresztowany na trzy miesiące za sharing

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 49-latka podejrzanego o „sharing”. Mieszkaniec powiatu mrągowskiego od kilku lat w Internecie nielegalnie udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.

W wyniku przeszukań zrealizowanych na terenie 3 województw zlikwidowano trzy serwery sharingowe obsługujące około 800 użytkowników, zabezpieczono szereg przedmiotów w postaci urządzeń służących do rozprowadzania sygnału telewizyjnego, dekodery telewizyjne, dokumenty, telefony, karty SIM, komputery pieniądze oraz cyfrową walutę BitCoin. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar i grzywien w ramach postępowania przygotowawczego Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zabezpieczyła kryptowalutę BitCoin o wartości około 600 tysięcy złotych, nieruchomości i pojazd o łącznej wartości około 400 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Łączne straty, jakie poniosły firmy z branży mediów, szacowane są na chwilę obecną na kwotę około 6 mln złotych.

Źródło: Nielegalnie rozprowadzał sygnał telewizyjny. Łączne straty, jakie poniosły firmy z branży mediów, szacowane są na kwotę około 6 mln złotych, policja.gov.pl