Aktualności

Debata nt. piractwa internetowego w redakcji Press

Już 20 procent serwisów nielegalnie dystrybuujących treści wideo to serwisy wyłudzające, wyjaśniali uczestnicy debaty, która odbyła się w redakcji miesięcznika Press. Podkreślali też, że użytkownicy przeznaczają na pirackie treści ponad 900 milionów zł rocznie. Wskazywali na rolę współpracy z domami mediowymi, które coraz rzadziej umieszczają reklamy w serwisach działających bez poszanowania prawa oraz pośrednikami płatności.

Dyskusja dotyczyła obecnej skali piractwa, kradzieży transmisji sportowych i treści VoD oraz barier prawnych utrudniających walkę z tym procederem. – Jako rynek potrafimy coraz lepiej odpowiadać na naruszenia praw własności intelektualnej. Wyzwaniem są nowe modele technologiczne związane z udostępnianiem treści w sieci – podkreślała Teresa Wierzbowska, prezes Sygnału.

W debacie wzięli także udział: Tomasz Gaweł, dyrektor zarządzający segmentem VoD w Grupie Onet-RAS Polska, Jarosław Kordalewski, wiceprezes ds. technologicznych i IT nc+, Karol Laskowski, counlsel w Dentons, Kuba Suffin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Relacja jest dostępna tu: http://www.press.pl/magazyn-press/artykul/50718,gorzki-sukces

Relacja wideo: