Aktualności

Konferencja w Szkole Policji w Pile

VI edycja konferencji „Walka z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Przestępczość skierowana przeciwko własności intelektualnej” została zorganizowana w dniach 4 – 5 kwietnia 2018 r. w Szkole Policji w Pile. Stowarzyszenie Sygnał było współorganizatorem spotkania.

Przedstawiciele Sygnału – Karolina Makowska i Jarosław Mojsiejuk przedstawili zagadnienia związane z ochroną praw autorskich. Zbigniew Taraś oraz Łukasz Sternowski mówili o największych serwisach pirackich, skali kradzieży własności intelektualnej, problemach i metodach walki z piractwem. Mec. Joanna Przybyło mówiła o pośrednikach płatności, problemach prawnych związanych z praniem brudnych pieniędzy i pomocą w bezprawnym rozpowszechnianiu cudzych utworów.

W programie znalazł się też panel dotyczący ochrony praw autorskich, liczne wystąpienia, w tym na temat możliwości Europolu i Interpolu w walce z przestępczością przeciwko prawom własności intelektualnej, sposobów ustalania danych  sprawców naruszeń, rejestracji domen i hostingów oraz metod ich ukrywania. Podczas konferencji podjęto też temat cyberprzemocy w sieci, fraudów telekomunikacyjnych, działalności serwisów indeksujących deep linki w świetle orzecznictwa TSUE czy piractwa w chmurze na przykładzie Microsoft Office 365.

Szkołę w Pile reprezentowali m.in.: insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Komendant Szkoły Policji w Pile, podinsp. Leszek Koźmiński, st. sierż. Radosław Słabaczewski, nadkom. Marta Łukasiewicz, asp. Mariusz Cichy. W konferencji wzięli także udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji, reprezentanci nadawców i firm telekomunikacyjnych, w tym TVN, Cyfrowego Polsatu i Orange oraz Związku Producentów Audio Video (ZPAV), Business Software Alliance i kancelarii prawnych.