Aktualności

nc+ blokuje 1,5 tys. pirackich źródeł transmisji sportowych

Jak informują Wirtualne Media w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku platforma nc+ usunęła lub zablokowała ponad 1500 nielegalnych plików i streamów z transmisjami meczów Lotto Ekstraklasy, Premier League oraz Ligi Mistrzów.

Platforma podejmuje liczne działania monitorujące i zwalczające kradzież treści w internecie. – Nc+ wykorzystuje wszelkie dopuszczalne środki mające na celu usunięcie lub zablokowanie treści, do których mamy prawa, rozpowszechnianych nielegalnie w sieci internet. W przypadku gdy okaże się, że ścieżka została wyczerpana, wobec serwisów nie reagujących na żądania usunięcia treści lub/i nagminnie rozpowszechniających nasze materiały, dochodzimy swoich praw poprzez składanie zawiadomień wraz z wnioskiem o ściganie do odpowiednich organów – mówi Wirtualnym Mediom Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor komunikacji nc+.

Od kilku lat w nc+ działa wyspecjalizowany zespół zajmujący się walką z piractwem. Na bieżąco monitoruje internet, wykrywa i zgłasza portale nielegalnie prezentujące treści.