Aktualności

O piractwie na konferencji Interpolu w Kijowie

Przedstawiciele Sygnału zostali zaproszeni do udziału w konferencji organizowanej przez Interpol i USPTO (United States Patent and Trademark Office) w Kijowie w dniach 13-15 marca 2018 roku, poświęconej nadużyciom wobec własności intelektualnej oraz działaniom wzmacniającym ochronę praw autorskich. W spotkaniu wezmą udział reprezentanci organizacji i instytucji z Białorusi, Mołdawii, Polski, Rumunii i Ukrainy.

Przedstawiciele Sygnału – Agnieszka Rauch z TVN i Michał Otrębski z Cyfrowego Polsatu – zaprezentują skalę piractwa w Polsce oraz przykłady skutecznych działań przeciwdziałających i zwalczających kradzież treści audiowizualnych. Podzielą się doświadczeniami Stowarzyszenia w zakresie prowadzenia szkoleń dla przedstawicieli organów ścigania, realizacji działań edukacyjnych, w tym konferencji i warsztatów, podejmowanej współpracy międzynarodowej. Ważne miejsce zajmą przykłady wdrażania strategii „follow the money”, w tym tworzenie metod i narzędzi umożliwiających walkę z piractwem, współpracy z agencjami reklamowymi i pośrednikami płatności. Omówią też problem piractwa w mediach społecznościowych oraz inicjatywy mające na celu zablokowanie nielegalnych transmisji na YouTube.

– Współpraca międzynarodowa ma kluczowe znaczenie dla walki z piractwem. Wymiana doświadczeń, poznawanie dobrych praktyk wdrożonych w innych państwach, analiza skutecznych procedur czy rozwiązań prawnych sprawiają, że udoskonalamy sposoby ochrony własności intelektualnej i możemy skuteczniej przeciwdziałać nielegalnej dystrybucji treści – komentuje Teresa Wierzbowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał.