Aktualności

O piractwie na konferencji PIKE

Zagrożenia związane z nielegalną dystrybucją treści wideo były tematem panelu „Stawka większa niż telewizja”, który odbył się podczas 43 międzynarodowej konferencji PIKE w Łodzi (24-26 października 2016). Podczas konferencji przedstawiciele rynku mediów dyskutowali o bieżących wyzwaniach i zmianach na rynku telewizyjnym.
W trakcie debaty „Stawka większa niż telewizja”, której moderatorem był Andrzej Zarębski, członek zarządu Stowarzyszenia Sygnał, nadawcy telewizyjni i operatorzy jednogłośnie uznali, że problem kradzieży treści telewizyjnych jest jednym z głównych zagrożeń dla dalszego stabilnego rozwoju rynku. Apelowali także o zmiany regulacyjne i dostosowanie prawa do realiów cyfrowych tak, aby stanowiąca podstawę działalności rynku mediów własność intelektualna była odpowiednio chroniona. W panelu wzięli udział: Dariusz Dąbski (TV Puls), Bartosz Hojka (Agora), Przemysław Kurczewski (Emitel), Maciej Maciejowski (TVN), Artur Przybysz (nc+), Zygmunt Solorz-Żak (Polsat), Maciej Stanecki (TVP), Jerzy Straszewski (PIKE), Jacek Świderski (Grupa WP).
Temat związany z kradzieżą treści telewizyjnych jest stale obecny podczas konferencji PIKE, zrzeszającej operatorów i nadawców telewizyjnych. Wyrazem bliskiej kooperacji całego środowiska w tym zakresie jest porozumienie o współpracy podpisane pomiędzy PIKE a Stowarzyszeniem Sygnał.