Aktualności

Piractwo w przestrzeni cyfrowej

Jarosław Mojsiejuk, członek zarządu Sygnału, uczestniczył w konferencji poświęconej przestępczości na szkodę interesów finansowych Unii Europejskiej, zrealizowanej w ramach projektu „Dotacje-STOP-Manipulacje”. Odbyła się ona w dniach 25-29 maja 2015 r. w Białowieży.

Jarosław Mojsiejuk przedstawił problem własności intelektualnej w przestrzeni cyfrowej, zwrócił uwagę  na problem nielegalnych portali internetowych udostępniających treści bez zgody właścicieli praw. Wśród innych tematów spotkania znalazły się: ochrona znaków towarowych, mechanizmy wyłudzania podatku VAT, nowe trendy w oszustwach o charakterze transgranicznym, wykrywanie nadużyć finansowych w projektach współfinansowanych ze środków publicznych, wyłudzanie funduszy europejskich, ochrona interesów finansowych.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Prokuratury Generalnej, Biura Służby Kryminalnej KGP, Izby Skarbowej w Poznaniu, Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku, Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, Prokuratury Rejonowej, CBŚP i PG KWP w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Uczestniczyli w niej też reprezentanci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, PARP, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bielsku Podlaskim.