Teresa Wierzbowska, prezeska Stowarzyszenia Sygnał, została uhonorowana tytułem Ambasadorki Cyfrowej Transformacji. Zestawienie osób wyróżnionych tym tytułem zostało zaprezentowane podczas finału Cyfrowej Gospodarki w ramach 17. Forum Gospodarczego TIME, które odbyło się 10 marca w Warszawie.
Tytuł przyznawany jest osobom mającym istotny wpływ na rozwój cyfryzacji w Polsce, które aktywnie angażują się w edukację, budowanie współpracy oraz działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa. Wśród kryteriów wyboru laureatów znalazło się także zaangażowanie w tworzenie regulacji i standardów, co od lat stanowi jeden z filarów działalności naszej Prezeski.
Podczas prezentacji listy wyróżnionych, Lidia Stępińska-Ustasiak, ekspertka rynku cyfrowego, podkreśliła szczególne znaczenie edukacji w świecie cyfrowym oraz konieczność doceniania roli kobiet w transformacji cyfrowej – również tych działających w mniej widoczny sposób, ale mających ogromny wpływ na zmiany.
– Zależało nam, aby zostały docenione osoby, które od lat edukują po to, aby konsumenci, obywatele mogli śmiało korzystać z usług cyfrowych z poczuciem bezpieczeństwa i takim, że są one tworzone dla nich z poszanowaniem europejskich praw i wartości – mówiła ekspertka.
Forum Gospodarcze TIME, jak podkreślił Sławomir Cieśliński, sekretarz Rady Programowej FG TIME, co roku gromadzi blisko tysiąc przedstawicieli świata nauki, biznesu i administracji, a jego owocem są raporty, rekomendacje i opracowania dotyczące kluczowych wyzwań stojących przed cyfrową Polską.
więcej: https://cyfrowa-gospodarka.gazetaprawna.pl/9772696,ambasadorzy-cyfrowej-transformacji.html
