Aktualności

Sukces policjantów z Gdańska

Zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, przy współpracy funkcjonariuszy z Pucka zatrzymali 20-letniego mężczyznę, członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym rozpowszechnianiem sygnału telewizyjnego. Mężczyzna świadczył usługi sharingowe polegające na nielegalnym udostępnianiu sygnału platform telewizji cyfrowych. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli m.in. dwa komputery, 10 dekoderów, talerze satelitarne z konwerterami oraz 3 urządzenia służące do przesyłania sygnału. Z zebranych materiałów wynika, że mężczyzna był członkiem międzynarodowej grupy przestępczej. Policjanci ustalili, że serwery służące do nielegalnej działalności znajdują się poza terenem naszego kraju. Prowadzą obecnie czynności mające na celu wyłączenie ich.
W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny zostały również zabezpieczone nośniki z nielegalnym oprogramowaniem. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/135782,Zatrzymany-za-nielegalne-udostepnianie-sygnalu-telewizyjnego.html