Aktualności

Sygnał na Międzynarodowym Forum Mediów w Kijowie

Anna Słoboda, Wiceprezes Zarządu Sygnału wzięła udział w debacie na temat piractwa internetowego podczas międzynarodowej konferencji Kyiv Media Week(18-22 września 2017). Podejmowane podczas konferencji tematy dotyczyły m.in. współpracy z organami ścigania, „follow the money” czy tworzenia blacklist.

Podczas konferencji jeden dzień poświęcono ochronie własności intelektualnej i walce z kradzieżą treści wideo. To temat bardzo ważny dla ukraińskiego rynku, na którym piractwo jest powszechne. Inicjatywy mające na celu walkę z nielegalną dystrybucją treści dopiero się rodzą. Ochrona praw przez ich właścicieli nie jest standardem. – Wdrażanie procedur notice and takedown dopiero ma miejsce, a inicjatywa Clear Sky, skupiająca cztery ukraińskie grupy mediowe, stara się uświadamiać lokalnemu biznesowi jak ważna jest walka z piractwem i ochrona własnych treści – komentuje Anna Słoboda. – Ważne, by dzielić się doświadczeniami i wspólnie tworzyć front w walce z piractwem – dodaje.

Anna Słoboda mówiła o problemach, z którymi boryka się polski rynek, ale też o sukcesach w walce z piractwem. Prezentując działania Sygnału wskazywała na doświadczenia we współpracy z policją, działania realizowane w ramach strategii follow the money oraz na podejmowane inicjatywy edukacyjne uświadamiające skalę piractwa i jego konsekwencje gospodarcze i społeczne.

W konferencji wzięły udział firmy branży mediów z Ukrainy, Rosji, Kazachstanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i krajów bałtyckich. Relacja z wydarzenia: http://legalcontentua.com/en/archives/2117.