Aktualności

Webinarium „Łapać złodzieja”

– Miniony rok to przełomowe wyroki w sprawach pirackiego streamingu i sharingu. Sądy coraz lepiej potrafią ocenić straty jakie ponoszą właściciele praw autorskich – mówiła Teresa Wierzbowska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał podczas webinarium „Łapać złodzieja” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Związek Cyfrowa Polska w dniu 24 czerwca 2021 r.

Prezes Sygnału wygłosiła prezentację wstępną, w trakcie której mówiła o stratach jakie ponosi branża kreatywna, współpracy z organami ścigania oraz społecznym postrzeganiu piractwa. – Współpraca firm w ramach strategii „follow the money” i blokowanie przepływów finansowych przynoszą efekty, ale do pełnego sukcesu potrzeba zaangażowania jeszcze większej liczby właścicieli praw, bo nie wszyscy podejmują walkę z rozpowszechnianiem ich utworów – mówiła do uczestników webinarium Wierzbowska.

W dyskusji panelowej udział wzięli także dr hab. Agnieszka Gryszczyńska – prokurator z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wykładająca w Katedrze Prawa Informatycznego UKSW w Warszawie; Oskar Tułodziecki – adwokat, Przewodniczący Komisji Prawa Autorskiego przy Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Marcin Olender – managera z Google Polska oraz dr hab. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz z Akademii Sztuki Wojennej i SWPS, autorka książki pt. „Ochrona treści cyfrowych”.