Aktualności

Wystartował cykl edukacyjny na 20-lecie Sygnału

Dwudniowym szkoleniem dla funkcjonariuszy Policji z Dolnego Śląska rozpoczęliśmy obchody 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sygnał. Inauguracja miała miejsce podczas szkolenia w Szklarskiej Porębie, pierwszego z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, objętego honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

O wieloletniej i doskonałej współpracy Policji z Sygnałem mówiła w poniedziałek, na rozpoczęciu spotkania, podkom. Ewelina Mączkorowska, Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Naczelnik przekazała na ręce Teresa Wierzbowska, prezes Sygnału, gratulacje z okazji jubileuszu i życzenia dalszych sukcesów na polu walki z kradzieżą treści TV. O tym jak bardzo potrzebne są tego typu szkolenia mówił mł. insp. Grzegorz Marszałek, Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

W ramach szkolenia funkcjonariusze usłyszeli czym jest sharing (Paweł Watkowski), streaming, IPTV (Adam Jankowski), jak odcinamy piratów od źródeł finansowania (Karolina Makowska) oraz o tym jak naprawa szkody wygląda w praktyce (Łukasz Sternowski). Następnie uczestnicy wzięli udział w części warsztatowej z praktycznych aspektów zwalczania piractwa internetowego, wykorzystania narzędzi operacyjno-rozpoznawczych i praktycznego zastosowania narzędzi informatycznych w analizie kryminalnej na potrzeby zwalczania przestępczości przeciwko własności intelektualnej. Warsztaty poprowadzili wykładowcy-praktycy policyjni.