Aktualności

Zarzut za nielegalną transmisję audycji tv

Zarzut z Ustawy o prawie autorskim usłyszał 26. latek z Dębna, który za pomocą strony internetowej rozpowszechniał transmisje telewizyjne wydarzeń sportowych. Jego działalność spowodowała straty operatorów w wysokości ponad miliona złotych.

Policjanci z Dębna wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie prowadzili postępowanie w sprawie nielegalnej emisji audycji telewizyjnych za pośrednictwem strony internetowej. Efektem dochodzenia bylo zatrzymanie jednego  z mieszkańców gminy Dębno.

26-latek był administratorem strony internetowej, za pośrednictwem której rozpowszechniał transmisje wydarzeń sportowych. Mężczyzna stworzył także dodatkowe pirackie serwisy, które miały być wykorzystane w przyszłości. Po zablokowaniu nielegalnej strony przez administratora 26- latek przeniósł ją na serwery innego kraju. Dochód, jaki uzyskiwał z tytułu emisji sygnału telewizyjnego pochodził z usług sms premium, które umożliwiały korzystanie z witryny. Była to  kwota rzędu 1.000 zł miesięcznie. Przestępcza działalność 26-latka spowodowała straty operatorów na kwotę ponad 1 miliona złotych. Zebrany przez policjantów materiał pozwolił na przedstawieniu mężczyźnie zarzutu z  Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Więcej http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/4873,Zarzut-za-nielegalna-emisje-audycji-telewizyjnych-i-milionowe-straty.html