Aktualności

Akcja policji w Lubaczowie

Zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ujawnili proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego.
Za „sharing” odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestepczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zwrócili uwagę na internetowe ogłoszenie, którego autor oferował dostęp do programów płatnych platform cyfrowych. Proponował możliwość darmowego testowania serwera, na którym udostępniane były programy telewizyjne. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie tropy, analizowali historię logowania i to doprowadziło do identyfikacji internauty. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który naruszył przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.
Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, wspierani przez policjantów z komendy powiatowej w Lubaczowie ujawnili urządzenia oraz sprzęt komputerowy służące do nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej. Zabezpieczyli między innymi komputery, twarde dyski, telefony, karty chipowe telewizji cyfrowych oraz czytniki służące do ich odczytu.