Aktualności

Przeciw piractwu

Piraci coraz mniej zarabiają na reklamach – raport White Bullet

Piraci coraz mniej zarabiają na reklamach, a strategia „follow the money” przynosi efekty – tak wynika z raportu White Bullet o finansowaniu piractwa w polskim Internecie z reklam w drugim kwartale 2022 r. Szacunkowe przychody z reklam generowanych przez ruch z Polski w monitorowanych serwisach spadły o 39%. Co więcej, tylko dziesięć stron internetowych odpowiada za ponad dwie trzecie zidentyfikowanych szacunkowych przychodów z reklam.

Konferencje

O piractwie na konferencji Przestępczość Teleinformatyczna XXI wieku

Ile i jakie pirackie treści wideo konsumowali użytkownicy Internetu w okresie pandemii? Jak wygląda naprawa szkody w praktyce w sprawach sharingowych i streamingowych? Czy odcinanie serwisów pirackich od źródeł finansowania skutecznie zamyka ich działalność? Na te pytania odpowiadali prelegenci reprezentujący Stowarzyszenie Sygnał podczas konferencji naukowej „Przestępczość Teleinformatyczna XXI wieku” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w dniu 15 czerwca 2022 r.

Wydarzenia

Złote Blachy przyznane po raz dwudziesty

Po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przy udziale Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Laureaci odebrali Złote Blachy z rąk Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał, reprezentującej Koalicję Antypiracką. Przedstawicielom Koalicji towarzyszyła także Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

Szkolenia

Szkolenie w Janowie Lubelskim za nami

70 policjantów z województw lubelskiego i podkarpackiego w dniach 14-15 czerwca br. wzięło udział w szkoleniu w Janowie Lubelskim, drugim z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, objętego honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Szkolenia w formie wykładowej i warsztatowej to cześć obchodów 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sygnał.

Akcje policji

Zarzuty za sharing

Kolejny sukces Policji w walce z kradzieżą sygnału TV. Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości przeszukali 9 miejsc na terenie województwa lubelskiego i zlikwidowali nielegalny sharing, czyli dzielenie uprawnień dostępu do kart kodujących płatnych platform telewizyjnych. Zarzuty usłyszał 39-latek z Lublina.

Szkolenia

Wystartował cykl edukacyjny na 20-lecie Sygnału

Dwudniowym szkoleniem dla funkcjonariuszy Policji z Dolnego Śląska rozpoczęliśmy obchody 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sygnał. Inauguracja miała miejsce podczas szkolenia w Szklarskiej Porębie, pierwszego z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, objętego honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Akcje policji

Rekordowy wyrok 2,5 mln zł za sharing

Mieszkaniec powiatu mrągowskiego musi wypłacić zadośćuczynienie dwóm poszkodowanym nadawcom, Canal+ Polska oraz Cyfrowemu Polsatowi – członkom Stowarzyszenia Sygnał. Sąd skazał również sprawcę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. Wyrok jest prawomocny.

Akcje policji

Mieszkaniec Białołęki udostępniał nielegalnie TV

Stołeczni policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością we współpracy z północnopraskimi funkcjonariuszami z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 58-latka podejrzanego o „sharing” telewizyjny. Mieszkaniec Białołęki w Internecie nielegalnie udostępniał programy płatnej platformy cyfrowej.

Przeciw piractwu

Cykl edukacyjny na 20-lecie Sygnału

Zniesienie ograniczeń pandemicznych pozwala powrócić do szkoleń i konferencji w trybie stacjonarnym. Startujemy już w czerwcu z cyklem regionalnych warsztatów dla policjantów, będących częścią obchodów 20-lecia istnienia naszego stowarzyszenia. O partnerstwie w realizacji cyklu edukacyjnego Prezes Sygnału rozmawiała z Komendantem Głównym Policji.