Aktualności

Akcje policji

Właściciel zalukaj.vip tymczasowo aresztowany. Piracki serwis zniknął z sieci

Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności dużego pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale. Dwóm mężczyznom postawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. Łączna suma szkód powstałych wskutek działalności serwisu jest szacowana przez podmioty pokrzywdzone na kilka milionów złotych.

Szkolenia

Szkolenie dla policjantów z woj. kujawsko-pomorskiego

W Szkole Policji w Pile w dniach 26-27 stycznia br. odbyło się czwarte spotkanie z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, organizowane przez Sygnał we współpracy z Komendą Główną Policji i komendami wojewódzkimi Policji.

Przeciw piractwu

KSSiP i Sygnał razem przeciw piractwu online

19 grudnia 2022 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury a Stowarzyszeniem Sygnał w zakresie wspólnej edukacji na temat walki z kradzieżą treści wideo online. Współpraca zainicjowana w Ośrodku Szkolenia Ustawicznego i Współpracy Międzynarodowej KSSiP w Lublinie obejmować będzie organizowanie i realizację szkoleń, konferencji i seminariów dla prokuratorów i sędziów poświęconych […]

Szkolenia

Warsztaty dla małopolskich i świętokrzyskich policjantów

Prawie 80 policjantów i policjantek z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą z województw małopolskiego i świętokrzyskiego w dniach 7-8 listopada br. wzięło udział w szkoleniu w Zakopanem. To trzecie spotkanie z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie.

Szkolenia

Warsztaty Kryminalistyczne dla prokuratorów i asesorów

Na zaproszenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, reprezentujący Sygnał Zbigniew Taraś i Paweł Watkowski uczestniczyli w kolejnej, IV edycji Warsztatów Kryminalistycznych dedykowanych dla prokuratorów i asesorów prokuratur okręgu szczecińskiego, organizowanych w dniach 24-26 października w Pogorzelicy. Temat warsztatów – „Cyberprzestępczość – współczesne wyzwania Organów Ścigania”.

Konferencje

O zwalczaniu cyberprzestępczości w Sanoku

W dniach 8-9 września 2022 r. w Sanoku odbyła się XIII konferencja przybliżająca zagrożenia związane z użytkowaniem nowoczesnych technologii. Stowarzyszenie Sygnał reprezentowali Jakub Kupniewski oraz Zbigniew Taraś, których tematem wystąpienia była Kradzież treści TV w Internecie.

Przeciw piractwu

Piraci coraz mniej zarabiają na reklamach – raport White Bullet

Piraci coraz mniej zarabiają na reklamach, a strategia „follow the money” przynosi efekty – tak wynika z raportu White Bullet o finansowaniu piractwa w polskim Internecie z reklam w drugim kwartale 2022 r. Szacunkowe przychody z reklam generowanych przez ruch z Polski w monitorowanych serwisach spadły o 39%. Co więcej, tylko dziesięć stron internetowych odpowiada za ponad dwie trzecie zidentyfikowanych szacunkowych przychodów z reklam.

Konferencje

O piractwie na konferencji Przestępczość Teleinformatyczna XXI wieku

Ile i jakie pirackie treści wideo konsumowali użytkownicy Internetu w okresie pandemii? Jak wygląda naprawa szkody w praktyce w sprawach sharingowych i streamingowych? Czy odcinanie serwisów pirackich od źródeł finansowania skutecznie zamyka ich działalność? Na te pytania odpowiadali prelegenci reprezentujący Stowarzyszenie Sygnał podczas konferencji naukowej „Przestępczość Teleinformatyczna XXI wieku” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w dniu 15 czerwca 2022 r.