Aktualności

Akcje policji

Mieszkaniec Białołęki udostępniał nielegalnie TV

Stołeczni policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością we współpracy z północnopraskimi funkcjonariuszami z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 58-latka podejrzanego o „sharing” telewizyjny. Mieszkaniec Białołęki w Internecie nielegalnie udostępniał programy płatnej platformy cyfrowej.

Przeciw piractwu

Cykl edukacyjny na 20-lecie Sygnału

Zniesienie ograniczeń pandemicznych pozwala powrócić do szkoleń i konferencji w trybie stacjonarnym. Startujemy już w czerwcu z cyklem regionalnych warsztatów dla policjantów, będących częścią obchodów 20-lecia istnienia naszego stowarzyszenia. O partnerstwie w realizacji cyklu edukacyjnego Prezes Sygnału rozmawiała z Komendantem Głównym Policji.

Przeciw piractwu

Podsumowanie 2021 roku

Kolejne fale pandemii koronawirusa nie pozwoliły Stowarzyszeniu na powrót do wszystkich aktywności. Nadal niemożliwa była organizacja szkoleń w trybie stacjonarny dla organów ścigania z tematyki kradzieży własności intelektualnej w Internecie i kradzieży sygnału telewizyjnego. Nie odbyły się także kolejne edycje konferencji w Pile i Ossie.

Akcje policji

Rozdzielał sygnał i usłyszał zarzuty

34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego nielegalnie rozdzielał uprawnienia telewizyjnych kart abonenckich. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia na 3 lata. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Stanowisko

Stanowisko dotyczące dopłat do dekoderów

W związku z udostępnieniem projektu ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej (UD335) Stowarzyszenie zwraca uwagę na elementy, które powinny zostać uwzględnione w projekcie lub aktach wykonawczych mu towarzyszących.

Szkolenia

Szkolimy mimo pandemii

Już blisko 400 policjantek i policjantów przeszkolonych w ramach kursu internetowego Sygnału. Od drugiej połowy czerwca br. policjanci z wydziałów do walki z cyberprzestępczością i przestępczością gospodarczą z całej Polski mogą korzystać z kursu internetowego na temat zwalczania kradzieży treści wideo w Internecie.

Przeciw piractwu

Jak legalnie oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii?

Jak legalnie oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii? Jak rozpoznać, że serwis streamingowy jest piracki? Jakie ryzyko ponoszą odbiorcy nielegalnej telewizji? Na te i inne pytania Aleksandry Fiddler, blogerki prowadzącej kanał z wiadomościami dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, odpowiadała Prezes Sygnału Teresa Wierzbowska.

Wydarzenia

Webinarium „Łapać złodzieja”

– Miniony rok to przełomowe wyroki w sprawach pirackiego streamingu i sharingu. Sądy coraz lepiej potrafią ocenić straty jakie ponoszą właściciele praw autorskich – mówiła Teresa Wierzbowska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sygnał podczas webinarium „Łapać złodzieja” zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i Związek Cyfrowa Polska w dniu 24 czerwca 2021 r.