Aktualności

Konferencje

Konferencja w Gdyni, spotkanie nt. raportu i warsztaty w Mielnie

Konferencja naukowa Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni „Przestępczość Teleinformatyczna XXI”, spotkanie na temat najnowszego raportu dot. piractwa i kolejne szkolenie dla policjantów – to aktywności Sygnału w ostatnim czasie. O skali kradzieży treści wideo w internecie, stratach dla rynku oraz metodach zwalczania, 7 czerwca w Gdyni, mówiła prezeska Sygnału Teresa Wierzbowska. Tematyka kradzieży treści TV […]

Wydarzenia

Na PIKE o najnowszych danych o piractwie

Mamy najnowsze dane dotyczące problemu piractwa treści audiowizualnych, w tym telewizyjnych, w Polsce. Przygotowała je dla Sygnału firma Deloitte, a prezentacja najważniejszych wyników raportu odbyła się podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w dniu 23 maja 2023 r. w Sopocie. Według raportu z pirackich serwisów wideo korzysta 43 proc. internautów oglądających treści wideo w sieci, a przychody takich portali mogą wynieść 355 mln zł rocznie.

Wydarzenia

Podsumowanie minionego roku i absolutorium dla zarządu

W dniu 11 maja 2023 r. odbyło się coroczne sprawozdawcze Walne zebranie członków stowarzyszenia, podczas którego podsumowano działalność stowarzyszenia w minionym roku. Zniesienie ograniczeń pandemicznych pozwoliło stowarzyszeniu na powrót do większości aktywności. Odbyły się one w ramach obchodów 20-lecia Sygnału, które przeniesiono z 2021 roku. Podsumowanie działań Sygnału w 2022 r. przedstawiła Prezes Zarządu Teresa Wierzbowska.

Konferencje

Konferencja międzynarodowa o blokowaniu pirackich domen

26 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej. Z tej okazji ICC Poland – Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Izby Handlowej oraz CANAL+ Polska, we współpracy ze Stowarzyszeniem Sygnał, zorganizowali w Warszawie międzynarodowe spotkanie na temat współpracy międzybranżowej w obszarze ochrony własności intelektualnej.

Szkolenia

Kolejne garnizony Policji przeszkolone

120 policjantów z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą z jednostek Policji z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i wielkopolskiego zostało przeszkolonych w kwietniu br. w ramach warsztatów organizowanych przez Sygnał we współpracy z Komendą Główną Policji.

Akcje policji

Właściciel zalukaj.vip tymczasowo aresztowany. Piracki serwis zniknął z sieci

Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności dużego pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale. Dwóm mężczyznom postawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. Łączna suma szkód powstałych wskutek działalności serwisu jest szacowana przez podmioty pokrzywdzone na kilka milionów złotych.