Aktualności

Akcje policji

1 mln zł odszkodowania za sharing

To rekordowo wysoka kara pieniężna za piractwo telewizyjne w Polsce. Sąd w Wieliczce skazał sprawcę na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz nakazał naprawienia szkody poprzez wypłatę Cyfrowemu Polsatowi i Canal+ Polska po 526,3 tys. zł odszkodowania. Wyrok jest prawomocny.

Szkolenia

E-warsztaty o narzędziach do walki z piractwem

– Co minutę użytkownicy YouTube wgrywają 500 godzin filmów. Zdajemy sobie sprawę, że cześć tego materiału nie należy do nich, dlatego właścicielom praw udostępniamy narzędzie Content ID. W jego zasobach mamy już ponad 60 milionów plików referencyjnych – mówił Fabio Magagna, Produt Manager Copyright Enforcement w Google, prelegent e-warsztatów.

Szkolenia

E-warsztaty Stowarzyszenia Sygnał

Zapraszamy na warsztaty Stowarzyszenia Sygnał poświęcone wybranym narzędziom stosowanym w ochronie treści audiowizualnych przed nieuprawnioną dystrybucją, które odbędą się 15 października br. w formie zdalnej.

Akcje policji

Surowy wyrok za piractwo

Rok więzienia w zawieszeniu i konieczność zapłaty właścicielom praw autorskich łącznie blisko 48 mln zł zasądził Sąd Okręgowy w Białymstoku wobec właściciela serwisu fili.cc. Wyrok nie jest prawomocny. Jego witryna w ciągu kilku lat miała zarejestrowanych 300 tys. płatnych użytkowników.

Akcje policji

Przed sądem za piracką stronę z VOD

Dlaczego fili.cc nie działa? Portal z pirackimi kopiami filmów i seriali został zamknięty, a jego właściciel trafił przed sąd. Pokrzywdzonych przez 25-latka z Białegostoku – twórcę serwisu – jest blisko 40 podmiotów. W zakończonym w poniedziałek procesie prokuratura – oprócz zwrotu 47 mln zł jakie jej zdaniem oskarżony zarobił na nielegalnym procederze – domaga się kary 3,5 roku więzienia.

Stanowisko

Konsultacje publiczne KE dot. ochrony praw własności intelektualnej

Stowarzyszenie Sygnał przekazało Komisji Europejskiej uwagi w ramach konsultacji publicznych dokumentu typu Roadmap dot. ochrony praw własności intelektualnej (Intellectual property action plan). W przesłanych uwagach Sygnał wskazuje, że wraz z postępującym rozwojem technologicznym wyzwania związane z piractwem będą się zwiększać.

Wydarzenia

Teresa Wierzbowska ponownie Prezesem Sygnału

W dniu 17 czerwca 2020 r. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Sygnał ponownie powierzyło Teresie Wierzbowskiej funkcję Prezesa Zarządu. W związku z epidemią koronawirusa zaplanowane  na marzec zebranie nie odbyło się. Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo, przy zachowaniu środków ostrożności, we wczorajszym posiedzeniu brali udział głównie przedstawiciele firm członkowskich.

Media

O walce z piractwem w „Czarnej domenie”

Zapraszamy do obejrzenia odcinka serialu dokumentalnego „Czarna domena” (Polska, 2019 r., CANAL+),  poświęconego zmianom w prawach autorskich w Internecie. Twórcy przedstawiają przyczyny społecznego przyzwolenia na kradzież cudzej własności intelektualnej, pokazują działalność polskich stron pirackich oraz walkę z tym zjawiskiem.