Aktualności

Szkolenia

Szkolenia dla prokuratorów z całej Polski

W 2024 roku rozwinęliśmy naszą działalność edukacyjną dla organów ścigania o wyspecjalizowane szkolenia przygotowane dla Prokuratorów. Cykl szkoleń organizowany jest przez Departament do Spraw Cyberprzestępczości i Informatyzacji Prokuratury Krajowej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Sygnał. W szkoleniach realizowanych w lutym wzięło udział blisko 300 Prokuratorów z całego kraju. Całodzienne szkolenia obejmują m.in. takie tematy jak techniczne […]

Przeciw piractwu

Skuteczność zgłoszeń naruszeń treści audiowizualnych – raport Stowarzyszenia Sygnał

Rok 2024 może być przełomowy w standaryzacji mechanizmów ochrony własności intelektualnej w Europie. Wzrost świadomości wartości praw autorskich przekłada się wdrażanie coraz bardziej zaawansowanych mechanizmów reagowania na nielegalną dystrybucję treści w internecie. Rekomendacje Komisji Europejskiej, jak i trwające przez cały 2024 rok badanie ich stosowania są krokiem w kierunku bardziej skutecznych rozwiązań, także regulacyjnych. Stowarzyszenie […]

Szkolenia

Zakończenie cyklu edukacyjnego dla Policji

701 policjantek i policjantów przeszkoliliśmy w ramach cyklu edukacyjnego z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Sygnał. W dniach 28-29 listopada w Piasecznie obyło się ostatnie spotkanie wykładowo-warsztatowe na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Akcje policji

Garażowy sharing w Bydgoszczy

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną zatrzymali 44-latka prowadzącego nielegalny proceder udostępniania sygnału telewizyjnego. Bydgoszczanin z sharingu poczynił sobie stałe źródło dochodu. Za miesięczny pakiet telewizji cyfrowej brał od 20 do 30 złotych, kiedy uczciwy klient musiał za taki dostęp zapłacić 150 złotych.

Akcje policji

Trzech zatrzymanych za piracki serwis

Duży sukces w walce z pirackimi serwisami streamingowymi. W sprawie portalu bezprawnie rozpowszechniającego filmy i seriale małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymali 3 osoby. Szacowana szkoda wyrządzona członkom Stowarzyszenia Sygnał to ok. 15 mln zł.

Szkolenia

Ponad 500 funkcjonariuszy przeszkolonych

W dniach 10-13 października br. w Szkole Policji w Pile odbyło się ósme spotkanie z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w internecie, organizowane przez Sygnał we współpracy z Komendą Główną Policji i komendami wojewódzkimi Policji. W ramach cyklu Sygnał przeszkolił już ponad 500 funkcjonariuszy.

Konferencje

Sygnał na konferencji Komisji Europejskiej i EUIPO w Alicante

Czujemy się wyróżnieni, że zostaliśmy zaproszeniu do udziału w konferencji „Stepping up the fight against online piracy of sport and other live events” zorganizowanej przez Komisję Europejską i Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w dniach 9-10 października w Alicante. Stowarzyszenie na konferencji reprezentowała Prezeska Sygnału Teresa Wierzbowska.

Konferencje

O blokowaniu pirackich transmisji sportowych na PIKE

– Wprowadzenie mechanizmu szybkiego blokowania transmisji sportowych na pirackich serwisach w Polsce to konieczność – przekonywały na 50. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE w Łodzi przedstawicielki Sygnału, Teresa Wierzbowska i Karolina Makowska.

Konferencje

W Sanoku o przestępstwach internetowych

W dniach 7-8 września br. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku zorganizowała cykliczną konferencję szkoleniową dla służb mundurowych. Tematem przewodnim XIV już konferencji, było „Zwalczanie przestępczości związanej z dostępem do Internetu. Zasady procesowe związane z zabezpieczaniem i analizą materiału dowodowego w sprawach internetowych”. Sygnał tradycyjnie miał w niej swój udział.