701 policjantek i policjantów przeszkoliliśmy w ramach cyklu edukacyjnego z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Sygnał. W dniach 28-29 listopada w Piasecznie obyło się ostatnie spotkanie wykładowo-warsztatowe na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
Prezeska Sygnału Teresa Wierzbowska podsumowała cykl, którego inauguracja miała miejsce podczas szkolenia dla garnizonu dolnośląskiego w Szklarskiej Porębie w czerwcu 2022 r. Łącznie odbyło się 11 szkoleń dla 17 garnizonów Policji, co dało 132 godziny szkoleniowe. Przedstawiła też wyniki najnowszego raportu Deloitte na temat piractwa oraz nakreśliła wyzwania jakie stoją przed rynkiem i ustawodawcą.
Obecna na spotkaniu dla garnizonu warszawskiego kom. Ewelina Mączkorowska, Zastępca Dyrektora Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej, dziękowała za organizację cyklu i wsparcie Policji w doskonaleniu zawodowym policjantów. Mówiła też o wieloletniej współpracy z Sygnałem, która do tej pory zaowocowała szkoleniami dla ponad 25 000 funkcjonariuszy. W imieniu Komendy Stołecznej Policji głos zabrał mł. insp. Piotr Sztachański, Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KSP.
W tygodniu poprzedzającym wydarzenie w Piasecznie, w Szkole Policji w Pile odbyły się warsztaty dla ponad 100 policjantów z województw opolskiego, łódzkiego i śląskiego.
Na spotkaniach funkcjonariusze usłyszeli czym jest sharing, streaming, IPTV, jak odcinamy piratów od źródeł finansowania oraz o tym jak naprawa szkody wygląda w praktyce. Część wykładową prezentowali: Karolina Makowska (Warner Bros.Discovery), Zbigniew Taraś, Piotr Wójtów i Paweł Watkowski (CANAL+), Dawid Krośniewski, Paweł Goch, Łukasz Sternowski oraz Adam Jankowski (Cyfrowy Polsat).
Wszyscy uczestnicy spotkań wzięli też udział w części warsztatowej z praktycznych aspektów zwalczania piractwa internetowego, wykorzystania narzędzi operacyjno-rozpoznawczych i praktycznego zastosowania narzędzi informatycznych w analizie kryminalnej na potrzeby zwalczania przestępczości przeciwko własności intelektualnej. Warsztaty poprowadzili wykładowcy-praktycy policyjni: kom. Wojciech Warczak, kom. Paweł Tański i nadkom. Marek Miałkowski, na co dzień wykładowcy Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Akademii Policyjnej w Szczytnie.