Aktualności

Nielegalny streaming

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja zatrzymali 30.letniego mężczyznę z powiatu biłgorajskiego, który nielegalnie udostępniał sygnał płatnych kodowanych telewizji cyfrowych – tzw. streamingu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości, mężczyzna za pośrednictwem dwóch stron internetowych udostępniał sygnał płatnych platform telewizyjnych. Dla użytkowników Internetu streaming kanałów tv był nieodpłatny, sprawca czerpał korzyści finansowe z reklam zamieszanych w serwisie, a wielkość uzyskiwanych dochodów była uzależniona od liczby osób odtwarzających kanały telewizyjne. Policjanci dokonali zabezpieczenia majątkowego od sprawcy o wartości 15 tys. zł. Zabezpieczyli również dwa komputery oraz dysk twardy.

Działalność mieszkańca powiatu biłgorajskiego naruszała przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. 30-latek usłyszał już zarzuty.  Przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywny w wysokości 2 000 zł. Został zobowiązany do naprawienia szkody.

Więcej