Aktualności

Nowe liczby o piractwie i niebezpieczne reklamy IPTV – Sygnał w mediach

Zachęcamy do lektury artykułów, w których przedstawiciele Sygnału mówią o nowych rozwiązaniach instytucji UE zapobiegających piractwu wydarzeń sportowych na żywo, komentują wyniki najnowszego raportu Deloitta oraz przestrzegają przed reklamami pirackich usług IPTV na Facebooku.

– Parlament Europejski pracuje nad blokowaniem nielegalnych transmisji sportowych już po 30 minutach od zgłoszenia. W Polsce ciągle nie wdrażamy jego dyrektyw i nie blokujemy nawet pirackich stron – mówi Teresa Wierzbowska, Prezeska Sygnału w wywiadzie dla ISPortla.pl Kradzież treści wideo w Polsce. 

Dla tego samego portalu, w artykule Nawet 2,85 mld do odzyskania z nielegalnego obrotu utworami audiowizualnymi Wierzbowska mówi o granicach skuteczności obecnego systemu. – Mamy sukcesy, ale są one obarczone gigantycznymi kosztami i ogromną pracą – podsumowuje wyniki raportu, który wkrótce się ukaże.

O niebezpieczeństwie dla polskich internautów związanym z plagą reklam pirackich usług IPTV na Facebooku mówił dla Wirtualnemedia.pl Adam Jankowski. Więcej pod linkiem Polakom szukającym pirackich usług IPTV grozi niebezpieczeństwo. „Oszustwo do kwadratu”.