Aktualności

Sygnał na konferencji Komisji Europejskiej i EUIPO w Alicante

Czujemy się wyróżnieni, że zostaliśmy zaproszeniu do udziału w konferencji „Stepping up the fight against online piracy of sport and other live events” zorganizowanej przez Komisję Europejską i Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w dniach 9-10 października w Alicante. Stowarzyszenie na konferencji reprezentowała Prezeska Sygnału Teresa Wierzbowska.

Była to okazja do nakreślenia charakterystyki polskiego rynku, opisania unikalnych projektów rynkowych i samoregulacyjnych, które od lat realizujemy oraz przyjrzenia się z bliska, jak inne kraje europejskie skutecznie radzą sobie z piractwem transmisji telewizyjnych.

Coraz więcej krajów europejskich wprowadza mechanizmy skutecznie blokujące nielegalne transmisje i treści premium oferowane bez uprawnień. Jesteśmy pełni nadzieli, że w Polsce, we współpracy z kluczowymi interesariuszami, czyli administracją publiczną, właścicielami praw oraz pośrednikami wypracujemy rozwiązanie, które podobnie jak w przypadku naszych projektów samoregulacyjnych, będą mogły stanowić przykład dla innych krajów członkowskich.