Aktualności

Warsztaty dla małopolskich i świętokrzyskich policjantów

Prawie 80 policjantów i policjantek z wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą z województw małopolskiego i świętokrzyskiego w dniach 7-8 listopada br. wzięło udział w szkoleniu w Zakopanem. To trzecie spotkanie z cyklu edukacyjnego na temat ochrony własności intelektualnej i walki z kradzieżą TV w Internecie.

Szkolenia w formie wykładowej i warsztatowej to cześć obchodów 20-lecia działalności Stowarzyszenia Sygnał, a cały cykl objęty został honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. O wieloletniej współpracy Policji z Sygnałem na wstępie mówił nadkom. Jarosław Godos z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego KGP. Za organizację warsztatów, w imieniu małopolskiego garnizonu Policji dziękował podinsp. Wilhelm Moneta, Zastępca Naczelnika Wydziału do walki z PG KWP w Krakowie, a w imieniu garnizonu świętokrzyskiego nadkom. Przemysław Cetera, Naczelnik Wydziału do walki z PG KWP w Kielcach.

Część wykładową przedstawili członkowie Sygnału: Teresa Wierzbowska, Paweł Watkowski, Piotr Wójtów, Karolina Makowska oraz Adam Jankowski. Warsztaty poprowadzili kom. Wojciech Warczak, kom. Paweł Tański i nadkom. Marek Miałkowski, na co dzień wykładowcy Zakładu Studiów nad Przestępczością Instytutu Służby Kryminalnej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Już blisko 200 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek z pięciu województw wzięło udział w szkoleniach zorganizowanych w ramach cyklu edukacyjnego na 20-lecie Sygnału.